header image
НАСЛОВНА СТРАНА
Митрополит Августинос Кандиотис: Ако треба мртав падам, али Еванђеље не газим! Штампај Е-пошта
Thursday, 10 November 2011

 Нисам ни градоначелник, ни директор школе, нити инспектор. Ја сам епископ. А као епископ имам свој положај. Не владам у школи, ни у општини, нити у судници. Али владам овде унутра (у цркви). Мртав падам, али Еванђеље не газим.

Јако добро ме познајете. Не знам шта ћеш радити и шта ћеш рећи, ако се ти који ме вечерас слушаш смејеш мојим речима. Не интересује ме ко ће ме коментарисати у кафанама и рећи: „Готово је, опет је Кандиотис полудео. Друге ствари сада тражи. Тражи да наше жене и девојке не носе панталоне“. Не обраћам пажњу на тебе, говори шта желиш. Отвори своја уста и баци колико хоћеш врелих цепаница и колико хоћеш змија на мене. Не интересује ме. Само једну ствар вам говорим: “Овде унутра у цркви нећу дозволити ни једној жени да уђе која је обучена у панталоне. Сада када почиње летње доба и опет почиње да се нечистоћа шири градом, нећу дозволити овде у цркви никакву погрду, ружноћу, голотињу. А ти, господине, који исмејаваш владику, ако све ово сматраш добрим (мисли ако сматра да жене треба да носе панталоне), скини свој сако и обуци сукњу“.

Део говора Митрополита Флорине о. Августина Кандиота – Флорина 13.3.1971.

(Митрополит указује на положај Цркве према панталонама, у доба када су панталоне тек улазиле у животе жена. Говори истину, не обраћајући пажњу на људске коментаре и ироније.)

Преузето са сајта „augoustinos-kantiotis.gr

Последњи пут ажурирано ( Friday, 11 November 2011 )
 
< Претходно   Следеће >
УВОДНА РЕЧСАОПШТЕЊАКОНТАКТПРЕТРАГА
Тренутно је 54 гостију на вези
ОБАВЕШТЕЊА

  
+++
 

Стога, братијо, да стојимо на црквеном Предању, као на камену вере наше, не померајући границу коју су поставили Свети Оци наши, не попуштајући онима који желе новине и рушење зграде Свете, Божје, Саборне и Апостолске Цркве, јер, ако свако буде чинио по својој вољи, мало–помало биће срушено цело Тело Цркве.

Св. Јован Дамаскин

+++

 „Будите мудри као змије“ (ср.Мт. 10,16).
Змија, кад мења кожу, провлачи се кроз веома узан пролаз. Њој је угодно да на тај начин одбаци своју пређашњу кожу. Тако и човек, желећи да се ослободи своје овешталости, мора да иде уским путем испуњавања евангелских заповести. – При сваком нападу, змија се стара да сачува своју главу. Човек је дужан, више од свега, да сачува своју веру. Јер, ако је вера сачувана, још увек је могуће све поправити.
Преп. Амвросије Оптински

 +++
+++

Данас читати пророчанства — то је као читати новине: тако је све јасно написано.

Старац Пајсије Светогорац

+++

Отац Серафим (Роуз)

+++

Ми стојимо у борби за наше заједничко Предање, за богатство здраве вере коју смо примили од Отаца.

 Св. Василије Велики, посланица 243

+++

Кварење Васељенске вере јесте општа пропаст.

 Св. Марко Ефески

+++

Ми смо хришћани, прави хришћани, све дотле док држимо веру Светих Отаца. Без те вере нема нам спасења, ни вечног живота.

Свети Јустин Ћелијски


© www.borbazaveru.info. Сва права задржана.