header image
НАСЛОВНА СТРАНА
Докторирање проте Џомић Велибора (епска народна песма)
СВЕТ ОКО НАС
среда, 26 децембар 2012
       
      У ове дане када је папско-фанариотска двоглава аждаја разјапила своје чељусти да прогута и оно мало преосталих правоверних епископа Српске Цркве, није наодмет подсетити се како је до докторске титуле дошао дежурни синодски прогонитељ и састављач лажних оптужница – прота Велибор Џомић. Пре него што у наставку поновимо песму „из главе цијела народа“ о докторирању Џомић Велибора, коју смо први пут објавили 27.12.2012., дајемо најпре кратко објашњење о члановима Комисије пред којом је Џомић одбранио докторску дисертацију. После тога његова досадашња правничка прегнућа биће много разумљивија.
Детаљније...
 
Саопштење за јавност администратора Епархије милешевске
ПРАВОСЛАВЉЕ- Актуелно
понедељак, 16 март 2015

 Јуче, 14. марта 2015. године извршена је одлука Светог Архијерејског Синода од 12. марта т. г. о примопредаји Епархије милешевске између досадашњег епископа г. Филарета и привременог администратора ове епархије Његовог Преосвештенства г. Јоаникија, Епископа будимљанско-никшићког. Примопредаја је обављена у Владичанском двору у Пријепољу, а у присуству Синодалне  Комисије у саставу: епископ Хризостом, зворничко-тузлански; епископ Теодосије, рашко-призренски; протојереј-ставрофор Велибор Џомић; јереј Мирослав Чолаковић и протођакон Славољуб Милошевић.

Детаљније...
 
Патријарх Кирил: У Европи као да оживљава крсташка идеологија која је доводила до светских ратова
ПРАВОСЛАВЉЕ- Актуелно
понедељак, 16 март 2015

 Поглавар Руске православне цркве Кирил оценио је да је мисија савремене Русије да помогне обнови и очувању заједничког хришћанског фундамента на којем се формирала европска цивилизација.

Детаљније...
 
Владимир Осипов: Осми Васељенски Сабор припрема се у добокој тајности
Антиекуменизам
недеља, 15 март 2015

 "Свеправославни" или, ипак,  "Осми васељенски сабор"?

Православни публициста Владимир Синицин недавно је запазио чињеницу да око припреме Сабора, који треба да се одржи у Истанбулу 2016. године, постоји гробно ћутање „либералног крила епископата“.

Детаљније...
 
Владислав Б. Сотировић: Србоцидом у ЕуроТитославију
Србоцид
недеља, 15 март 2015

 Недавном одлуком тзв. Међународног суда правде у Хагу о дизнилендском карактеру крвавог растурања Титославије 1990.-тих требало би вероватно да се стави тачка на хрватски србоцид у 20.-том столећу на просторима Павелић-Брозове Велике Хрватске зарад даљег мирног проширења Европске Уније (ЕУ) и на остатку брдовитог Балкана.

Детаљније...
 
Вилијам Енгдал: Косово – мафијашка „држава“, камп „Бондстил“ и буре барута на Балкану
СВЕТ ОКО НАС
недеља, 15 март 2015

 Контроверзна држава Косово је након бомбардовања НАТО-а 1999. срушила оно што је остало од Милошевићеве Србије, отварајући тако пут Сједињеним Америчким Државама, уз сумњиву помоћ народа ЕУ, посебно Немачке, подели бивше Југославије у ситне зависне псеудо-државице.

Детаљније...
 
Одликовање Шешељу - додатни разлог за свргавање владике Филарета
ПРАВОСЛАВЉЕ- Актуелно
субота, 14 март 2015

 Владика Филарет Мићић суспендован је у четвртак са дужности епископа милешевског одлуком Светог архијерејског синода (црквене владе) СПЦ, индиректно је потврђено "Вестима" у његовој Епархији.

Детаљније...
 
Анатомија једног злочина (2)
ПИСМА ПОСЕТИЛАЦА
субота, 14 март 2015

 ПРИЧА У НАСТАВЦИМА ПОВОДОМ ДЕШАВАЊА У ЕПАРХИЈИ КАНАДСКОЈ

2. НЕСРЕЋНИ ЋИФТИФОР ПИЦАРОШ

Вара се свако ко мисли да је Христ једино Јудино издајство.

        И овог часа он, врбујући, окреће телефоне своје браће у мантијама и утврђује стратегију:  “Чекаћемо датум кад стиже комисија (Светог Синода), а онда ћемо, човјече, још већи притисак на све попове. Да сви посвједоче шта он (Епископ) ради.“ (­­???-!) Збуњени ћуте, остављајући га у уверењу да знају о чему прича.
Детаљније...
 
Синодска комисија испоставила рачун владики Филарету: 3 хиљаде евра за два "радна" дана
ПИСМА ПОСЕТИЛАЦА
субота, 14 март 2015

 Поштована редакцијо,

Редовно Вас пратим и не могу да верујем шта се све дешава у СПЦ. Сведоци смо ових дана шта се дешава са владиком Филаретом, то је страшно, мада пред нама је и случај са владиком Георгијем. Али после владике Георгија доће и владика банатски Никанор, па Јефрем бањалучки итд, па све до Доситеја британског.

Детаљније...
 
Велика тајна Српске Цркве - епископи уцењени Хашким трибуналом разарају СПЦ
ПРАВОСЛАВЉЕ- Актуелно
петак, 13 март 2015

 Да би нашим цењеним посетиоцима било јасније откуда то да се у СПЦ спроводе „чистке“ као у најмрачније стаљинистичко и титоистичко доба, доносимо шири извод из текста госпође Косаре Гавриловић,  ћерке предратног министра и дипломате Милана Гавриловића, "Косово и Метохија у данашњој Србији", који смо објавили 16. децембра 2009. године. Цитат који следи показује један од кључних разлога убрзаног разарање СПЦ као институције, али је и препорука посетиоцима да у наставку прочитају извод из текста чију смо суштину сажели у наднаслову „Велика тајна Српске Цркве“. Обратимо пажњу: „Лично знам за двојицу владика које је Стејт Департмент натерао да се потчине уценивши их оптужбом за ратне злочине, тврдећи да америчка влада има необориве доказе за то и да се у било ком тренутку могу наћи у Хагу и бити оптужени као ратни злочинци. Али америчка влада сматрала је кориснијим за Америку, или је то Стејт Департмент сматрао, да они задрже своје положаје и сарађују са Америком. Они су се уплашили и реаговали као кукавице. Остали су на својим положајима и почели да испуњавају налоге Америке...“

Уредништво

Детаљније...
 
<< Почетак < Претходна 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 Следећа > Крај >>

Резултати 13141 - 13160 of 19251

Србска Православна Црква

Serbian Orthodox Church

УВОДНА РЕЧСАОПШТЕЊАКОНТАКТПРЕТРАГА
Тренутно је 44 гостију на вези
БЕСПЛАТНЕ РЕКЛАМЕ И ОГЛАСИ ПРИЛОЖНИКА САЈТА

ОБЈАШЊЕЊЕ:
ОВДЕ:

ПОДРЖИТЕ РАД "БОРБЕ ЗА ВЕРУ"

 

 + + +

 ОНЛАЈН ПРОДАЈА ГАРДЕРОБЕ 

„ТЕШКЕ БОЈЕ“

 


© www.borbazaveru.info. Сва права задржана.