header image
НАСЛОВНА СТРАНА
Митрополит Филарет Вознесенски: Подсетник православног хришћанина
МИСИОНАР
среда, 25 септембар 2013
      "Подсетник православног хришћанина" написао је чувени ревнитељ за читоту Православља и исповедник (преживео покушај убиства и мучење), митрополит Филарет (Вознесенски), који је био предстојатељ Руске Заграничне Цркве укупно 21 годину, у периоду од 14./27. маја 1964. па до 8./21. новембра 1985, носећи титулу „митрополит њујоршки и источноамерички“. Остао је познат је по својим ''Посланицама бола'' (Скорбные послания) у којима се обраћао предстојатељима помесних цркава видећи јерес екуменизма како узима маха а да нико од  првојерараха није подигао глас због тога, затим по анатемама које је РЗЦ саборно бацила на екуменизам као и на масонерију. Осим тога, РЗЦ је за време његовог предстојања канонизовала св. Руске Новомученике (међу њима св.Царску породицу Романов и патријарха Тихона), св. Јована Кронштатског, св.Ксенију Петроградску, св. Германа Аљаског.
Детаљније...
 
Отац Дамаскин Светогорац: Смрт и содомија
Отац Дамаскин Светогорац
среда, 25 септембар 2013

 Будући да многи сада говоре против "параде" содомљана, која је најављена у Србији, и ја бих да се придружим и да кажем неку реч о томе, углавном ради поуке и покајања.

Детаљније...
 
Борис Межујев (интервју):Председници су за Американце постали императори, а императора-нема без рата
СВЕТ ОКО НАС
среда, 25 септембар 2013

 Портпарол Стејт департмента САД Џен Псаки изјавила је да се позиција Русије приликом разматрања питања о коришћењу хемијског оружја у Сирији коси са мишљењима других чинилаца међународне заједнице.

Детаљније...
 
Отворено писмо Епархије милешевске содомитима поводом скрнављења лика Белог анђела
ПРАВОСЛАВЉЕ- Актуелно
уторак, 24 септембар 2013

 Преносимо отворено писмо Епархије Милешевске СПЦ поводом срамне злоупотребе лика Белог анђела од стране "ЛГБТ" заједнице на отварању тзв. "Прајд вика".

Поштована Господо,

Детаљније...
 
Владика Василије Качавенда доживео мождани удар због напада владике Јоаникија?
СВЕТ ОКО НАС
понедељак, 23 септембар 2013

 Василију Качавенди позлило у Србобрану после славе Епархије бачке, када се епископ Јоаникије побунио што он врши литургију

      Пензионисани владика зворничко-тузлански Василије Качавенда доживео је мождани удар, због чега је јуче примљен на Ургентни центар у Београду, где ће бити оперисан у уторак, сазнаје Курир.

Детаљније...
 
Присилно покатоличавање Срба у Хрватској (4)
Србоцид
понедељак, 23 септембар 2013

 Остоја Милисављевић

Закон министра Будака

        Незаобилазни Виктор Новак наглашава као неспорну чињеницу, да је сав високи и виши клер био обузет „фикс идејом да је Провидност одредила НДХ једну особиту мисију одбране западне цивилизације и римокатолицизма од православља“
Детаљније...
 
Уредништво: Тајна симболика логоа за прославу јубилеја Миланског едикта
ЗВАНИЧНА САОПШТЕЊА
петак, 20 септембар 2013

Недавно смо, у тексту „Рат симболима у СПЦ“, дотакли питање уплива неправославних симбола у Српску Цркву. Ова чињеница је неоспорна и више него евидентна. Сваки верник зна како изгледа православни крст, и углавном му је познат изглед и значење црквених симбола. Но, у СПЦ све више уочавамо симболе који нису православни, и чије право значење остаје, већини, непознато. Један од таквих симбола је и лого којим екуменистички врх СПЦ позива вернике на нишку прославу јубилеја Миланског едикта.

Детаљније...
 
Тресла се гора - родило се Ниш' (фото)
Свејерес екуменизма
субота, 21 септембар 2013

 20. децембра прошле године, објавили смо вест под насловом Фра Нико Јосић: У Ниш ће 2013. године доћи 100.000 римокатолика“. Жупник нишке жупе фра Нико Јосић је тада бомбасто најавио да ће на миси коју ће 21. септембра 2013. године у Нишу предводити милански надбискуп и кардинал Анђело Скола, присуствовати 100.000 римокатоличких верника.

Детаљније...
 
Отац Дамаскин Светогорац: Духовно рађање
Отац Дамаскин Светогорац
субота, 21 септембар 2013

 У православном учењу иде се од телесног ка духовном, од телесних образа и символа ка духовној стварности, од јеванђелских прича ка јеванђелској Истини. И иде се од створеног ка рођеном; с тим што: створено није слично створитељу, а рођено је слично родитељу.

Детаљније...
 
Юрий Максимов: Великий сербский старец отец Фаддей (конец)
Борьба за веру на русском языке
петак, 20 септембар 2013

 Каковы наши мысли, такова наша жизнь*

Записки архимандрита Фаддея (Штрабуловича)

1. Духовная жизнь есть жизнь умная, вознесенная над всеми желаниями и всеми чувствами сего мира.

2. Главнейшее в духовной жизни – хранить сердце в мире.

3. Господь глядит в глубину сердца, что оно там желает и к чему стремится.

Детаљније...
 
<< Почетак < Претходна 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 Следећа > Крај >>

Резултати 14481 - 14500 of 19217

Србска Православна Црква

Serbian Orthodox Church

УВОДНА РЕЧСАОПШТЕЊАКОНТАКТПРЕТРАГА
Тренутно је 39 гостију на вези
БЕСПЛАТНЕ РЕКЛАМЕ И ОГЛАСИ ПРИЛОЖНИКА САЈТА

ОБЈАШЊЕЊЕ:
ОВДЕ:

ПОДРЖИТЕ РАД "БОРБЕ ЗА ВЕРУ"

 

 + + +

 ОНЛАЈН ПРОДАЈА ГАРДЕРОБЕ 

„ТЕШКЕ БОЈЕ“

 


© www.borbazaveru.info. Сва права задржана.