Тако се приближило време Великог покајничког поста. Ово је извор душе, када смо позвани да очистимо своја срца од сваке прљавштине. Сваке године понављамо иста дејства. Али зар дрвеће не оживљава изнова и изнова сваке године после зиме?
Лев Александрович Тихомиров, првобитно руски револуционар и један од чланова Извршног комитета Народне воље, након свог разочарања насилном револуцијом, постао је један од водећих конзервативних мислилаца у Русији. Написао је неколико књига о монархизму, православљу и руској политичкој филозофији.Син му је био епископ Тихон, један од свештеноисповедника из доба комунизма.
Архирасколник и јеретик из Истанбула Вартоломеј је 16. марта 2024. године, током опела упокојеног патријарха Бугарске Цркве Неофита, коме је управо он началствовао - упутио прекор покојнику, преноси „СПЖ“.
Скоро 11 година је био на челу Бугарске православне цркве. Када је изабран, био је познат широј јавности као тихи, изненађујуће смирени, лаконски митрополит русенски. Одликовао се пријатељским, неконфликтним односом како према лаицима, тако и према свештенству и архијерејима БПЦ. Увек је покушавао да избегне проблематичне ситуације и покушаје да се увуче у било какве „интересне групе“.
Све срећне краљевске породице су сличне, свака несрећна краљевска породица је несрећна на свој начин. Што се тиче британске краљевске породице, она је у последње време у таквој грозници да се широм Уједињеног Краљевства шире гласине о крају династије Виндзор.
▪Изјаве Пентагона о плановима за конвенционалну (са конвенционалном бојевом главом) употребу хиперсоничног оружја потврђују да САД настављају да раде на различитим програмима у оквиру концепта муњевитог глобалног удара на Русију, рекао је један од водећих руских војних аналитичара, главни уредник часописа Арсенал отаџбине Виктор Мураховски.
Апостол Јован Богослов овако пише о непријатељима Цркве: „Отишли су од нас, али нису били наши: јер да су наши, остали би с нама; али они изиђоше и кроз то се откри да нису сви наши“ (1. Јованова 2:19).
ОВО ЈЕ КЉУЧНО: И БЕОГРАДСКА ПАТРИЈАРШИЈА ЈЕ У ОПШТЕЊУ СА ГРЧКИМ ЦРКВАМА КОЈЕ СУ ПРИЗНАЛЕ УКРАЈИНСКУ СЕКТУ "ПЦУ":
У чланку који следи, осим анализе тренутног стања у Бугарској Цркви, покренуто је и једно вапијуће питање: наиме, постоје Помесне Цркве које нису признале украјинску секту "ПЦУ", међу којима је и Београдска патријаршија. Међутим, те Цркве истовремено молитвено опште са грчким црквама које су признале "ПЦУ". На тај начин је, рецимо, и Београдска патријаршија у општењу са "ПЦУ". У чланку се напомиње да би Руска Црква морала да то питање размотри директно са оним Црквама које опште са Грцима.
"Тешко је замислити хришћанина да под оваквом претњом може бити неутралан, а два пута теже замислити православног Србина, да може стајати по страни и безучасно посматрати борбу између крстоносаца и крстоломаца. Бити неутралан, није одлика српског народа".