header image
НАСЛОВНА СТРАНА
Миодраг Таназовић: Отворено писмо шефу кабинета патријарха Иринеја Штампај Е-пошта
недеља, 01 јул 2018

 Помаже Бог шефе Кабинета Патријарха Српског, г-дине ђаконе др Прашчевићу, Брате у Христу Александре!

Питају ме браћа и сестре зашто изговарам реч АНАКСИОС (недостојан) сваки пут када се на Светој Литургији изговара име г-дина Гавриловића

Између осталог, ево зашто (подсећам да ни ова посета Патријарху Српском, ни овај, подразумева се - срдачан - пријем Патријарха Српског, нигде нису били најављени!):

Патријарх српски примио државног секретара Ватикана

Његова Светост Патријарх српски Иринеј примио је 30. јуна 2018. године у Патријаршији српској у Београду Његову Еминенцију кардинала Пјетра Паролина, државног секретара Свете столице.

Његова Еминенција је захвалио Његовој Светости на срдачном пријему, током кога је вођен разговор о многобројним темама из живота двеју Цркава. Патријарх српски Иринеј је заблагодарио кардиналу Пјетру Паролинију на посети, пренетој поруци папе римског Франциска и званичном ставу Ватикана који даје предност дијалогу између Београда и Приштине у односу на једнострано признање независности јужне српске покрајине Косова и Метохије.

Пријему су присуствовали Његова Екселенција Лучано Суриани, апостолски нунције у Београду; Високопреосвећени Митрополит загребачко-љубљански Порфирије, Преосвећени Владика бачки Иринеј; монс. Ђовани Гаспари, службеник државног Секретаријата Ватикана; монс. Филипо Колнаго, први секретар Нунцијатуре; о. Александар Нинковић, сарадник Нунцијатуре, и ђакон др Александар Прашчевић, шеф Кабинета Патријарха српског.

Извор: "СПЦ.рс"

Г-дин Гавриловић иако није ишао у школу на чијем је челу био Игнатије Мидић (или Иринеј Бечки, или бискуп Гргур, или папољубац Порфирије, или ...) упорно тврди да постоји више Цркава, а не Једна Света Саборна и Апостолска Црква, Православна, како тврде (тамо неки) Свети Оци. 

Г-дин Гавриловић живи у земљи, у којој Председник Владе те земље, Burn-a-bitch, каже да у односима са Ватиканом нема отворених питања (логично, јер је барем милион незгодних питања што закопано, што поливено кречом, што бетонирано, што пуштено низ Саву, Уну, Дрину, што живо, што поклано, што ујамљено, што омаљено, што o-srbosje-чено; док је убедљиво највећи број, што живог клира у Српској Православној Цркви, што преостале (назови) интелигенције, успешно заражен екуменизмом) и ћути:

 

Односи са Ватиканом без отворених питања

 Председница Владе Републике Србије Ана Брнабић оценила је у данашњем разговору са државним секретаром Свете столице кардиналом Пјетром Паролином да су односи Србије и Ватикана добри и без отворених питања, са обостраном тежњом ка даљем јачању у духу узајамног поштовања, поверења и толеранције.

Брнабић је упознала кардинала Паролина са тренутним околностима у преговорима Београда и Приштине и подвукла искрену опредељеност Србије ка наставку дијалога.

Она је изразила захвалност државном секретару на принципијелном ставу Свете столице у вези са непризнавањем једнострано проглашене независности Косова.

Паролин је обавестио председницу Владе да Ватикан са посебном пажњом прати ситуацију у региону и дијалог Београда и Приштине, нагласивши да је за Свету столицу од изузетне важности заштита културног и религиозног наслеђа на Косову и Метохији.

Саговорници су се сагласили да је рад Мешовите комисије о Алојзу Степинцу и међуцрквени дијалог који је из њега проистекао, иако коначна одлука још није донета, имао позитивне ефекате на односе између Православне и Римокатоличке цркве, као и са становишта методологије, те да представља значајан пример за проучавање других историјских периода и личности.

Кардинал Паролин пренео је подршку Ватикана европским интеграцијама Србије, додајући да је Европска унија у основи пројекат мира и суживота различитих религија и националности, којем Србија и регион Западног Балкана припадају.

Премијерка Брнабић и кардинал Паролин закључили су да постоји узајамна заинтересованост за интензивнију сарадњу у области културе и образовања, подсетиви на то да је на снази постојећи Протокол о сарадњи између Народне библиотеке Србије и Ватиканске библиотеке, као и Споразум о сарадњи у области високог образовања.

Извор: Влада Републике Србије

Г-дин Гавриловић живи у земљи, у којој Председник Владе те земље, Burn-a-bitch, констатује да је рад Мешовите комисије о Алојзу Степинцу и међуцрквени дијалог који је из њега проистекао, иако коначна одлука још није донета, имао позитивне ефекате на односе између Православне и Римокатоличке цркве и ћути.

С Богом у миру и здрављу остајте шефе Кабинета Патријарха Српског, г-дине ђаконе др Прашчевићу, Брате у Христу Александре

Последњи пут ажурирано ( недеља, 01 јул 2018 )
 
< Претходно   Следеће >

Србска Православна Црква

Serbian Orthodox Church

УВОДНА РЕЧСАОПШТЕЊАКОНТАКТПРЕТРАГА
Тренутно је 40 гостију на вези
ОБАВЕШТЕЊА
ПОДРЖИТЕ РАД "БОРБЕ ЗА ВЕРУ

 

"Тешко је замислити хришћанина да под оваквом претњом може бити неутралан, а два пута теже замислити православног Србина, да може стајати по страни и безучасно посматрати борбу између крстоносаца и крстоломаца. Бити неутралан,  није одлика српског народа".
Свети Владика Николај


© www.borbazaveru.info. Сва права задржана.