header image
НАСЛОВНА СТРАНА
Студија: Видео снимци и фотографије на Интернету могу утицати и променити размишљање Штампај Е-пошта
уторак, 12 новембар 2024

 Просечан корисник проведе 6 сати и 40 минута дневно на Интернету, чинећи слике које видимо великим делом нашег визуелног искуства.

Као резултат анализе слика на Гуглу, Википедији и филмској бази података ИМДб, научници су дошли до закључка да фото и видео информације на интернету могу утицати на наше размишљање и могу га променити, преноси BBC News Україна.

Према научним истраживањима, просечан корисник проведе 6 сати и 40 минута дневно на Интернету, чинећи слике које видимо значајан део наше визуелне перцепције.

Истраживања показују да фотографије и видео снимци који се деле на друштвеним мрежама и веб локацијама могу ојачати наше предрасуде и стереотипе. Научници упозоравају да би пораст онлајн слика могао имати високу друштвену цену.

„Друштвене платформе као што су Instagram, Snapchat и TikTok убрзавају масовну производњу слика, што јача постојеће стереотипе“, каже се у студији.

Међутим, модели вештачке интелигенције као што је ChatGPT, такође могу наследити такве предрасуде и стереотипе.

 Научници предлажу да заузмете свестан приступ формирању ваших вести и друштвених фидова, ограничавајући време коришћења друштвених мрежа и бирајући различите изворе визуелног садржаја.

Приређивач: "Борба за веру"

 

 

 

 

 
< Претходно   Следеће >

Србска Православна Црква

Serbian Orthodox Church

УВОДНА РЕЧСАОПШТЕЊАКОНТАКТПРЕТРАГА
Тренутно је 64 гостију на вези
ОБАВЕШТЕЊА
ПОДРЖИТЕ РАД "БОРБЕ ЗА ВЕРУ

 

"Тешко је замислити хришћанина да под оваквом претњом може бити неутралан, а два пута теже замислити православног Србина, да може стајати по страни и безучасно посматрати борбу између крстоносаца и крстоломаца. Бити неутралан,  није одлика српског народа".
Свети Владика Николај


© www.borbazaveru.info. Сва права задржана.