header image
НАСЛОВНА СТРАНА
Небојша Медојевић: Гојко Перовић и Обрен Јовановић су шпијуни а Григорије je вођа масонске ложе Штампај Е-пошта
субота, 08 март 2025

 Председник Покрета за промене Небојша Медојевић на свом сведочењу 7. марта 2025. на главном претресу у Вишем суду у Подгорици у поступку који се против бившег директора АНБ-а (црногорска обавештајна служба) Дејана Перуничића води везано за незаконита и противуставна прислушкивања лидера ДФ-а и свештенства Митрополије црногорско-приморске пре парламентарних избора 2020. године, изнео је податке да су "проте" Гојко Перовић и Обрен Јовановић агенти АНБ-а,  а да је бискуп Гргур вођа регионалне масонске ложе.

Пре него што прочитате чланак у наставку, скрећемо пажњу да и ова вест потврђује да су наше информације увек тачне, јер смо још 2021. године писали да су Гојко Перовић и Обрен Јовановић шпијуни, и да Гојко Перовић ради за британску обавештајну службу... (овде: ), (овде:), (овде:)

 + + +

Медојевић:

АНБ је имао два своја агента у најближем окружењу митрополита Амфилохија; Владика Григорије није дозволио улазак ДФ-а у Владу 2020!

Предсједник Покрета за промјене Небојша Медојевић свједочио је данас на главном претресу у Вишем суду у поступку који се против бившег директора АНБ-а Дејана Перуничића води везано за незаконита и противуставна прислушкивања лидера ДФ-а и свештенства Митрополије црногорско-приморске прије парламентарних избора 2020. године.

Он је, том приликом, изјавио да је АНБ у окружењу балженопочившег митрополита Амфилохија имао два своја агента Гојка Перовића и Обрена Јовановића, због чега је тражио да се лидери тадашњег ДФ-а са владиком Амфилохијем састану у манастиру Дајбабе без двојице свештеника, за које је имао информације да раде за АНБ.

– Рекао сам да је састанак, тај кључни у манастиру Дајбабе, после избора на којем смо Андрија Мандић, Милан Кнежевић и ја са митрополитом Амфилохијем разговарали ко би требало да буде премијер те нове владе и како би требало она да изгледа, уствари била моја иницијатива. Тражио сам од колега Мандића и Кнежевића да са владиком Амфилохијем договоре да на том састанку не присуствују најмање два свештеника за које сам ја имао озбиљне индиције и информације да су уствари сарадници АНБ-а и да када ми тамо дођемо они преносе сваки дио тога разговора АНБ-у и то на крају завршава на столу код Мила Ђукановића. Један једини састанак који су лидери ДФ-а имали са владиком Амфилохијем после избора био је у манастиру Дајбабе и ту није присуствовао нико из митрополитовог окружења, посебно не отац Гојко Перовић и отац Обрен Јовановић који су по мом мишљењу сарадници АНБ-а и дојављивали су јој о чему смо ми причали на претходним састанцима – рекао је Медојевић.

Истакао је да током састанка у манастиру Дајабабе  АНБ по први пут користила прислушне уређаје.

– То је једини састанак који је тадашња АНБ користила електронске уређаје, бубице и прислушне урешаје да чују шта смо ту ми причали. Наравно да се ни ту није причали ништа против Устава и закона него смо једноставно разговарали са једним владиком Амфилохијем који је у том тренутку био политички ауторитет око тога како ће изгледати та влада и на там састанку смо договорили да Здравко Кривокапић буде премијер али да три лидера ДФ-а буду потпредсједници те владе – открио је Медојевић.

После тога је, како тврди, услиједила додатна интервенција разноразних кругова вјероватно блиских Милу Ђукановићу, али и требињској групи и масонској ложи коју за овај регион предводи владика Григорије и који је, према Медојевићевим ријечима, очигледно имао одређени задатак да не дозволи да се формира влада која ће реформисати Црну Гору.

– После тога је услиједио позив за тај чувени састанак у манастиру Острог гдје је требало опет да се прича о влади и на којем ја нисам био – подсјетио је Медоејвић.

Лидер ПзП-а је на свједочењу казао судији да су лидери ДФ-а били на неколико састанака са владиком Амфилохијем негдје од марта до септембра 2020. године, на којима су, како наглашава, нажалост расправљали о политичким темама.

– О листи, о посланицима, о томе ко ће бити носилац листе и после избора ко ће бити премијер и носилац те читаве политичке агенде – навео је Медојевић.

Додао је да су ти састанци са митроплитом у АНБ-у подвођени као потенцијални састанци са цивилним и војним службама Русије.

– Био сам шокиран јер је АНБ у том времену пријављивала сваки контакт лидера ДФ-а са митрополитом Амфилохијем као потенцијални састанак са цивилним и војним службама Русије. Након одржаних тих састанака и оперативних мјера сами оперативци АНБ-а су извјештавали директора да на тим састанцима није било никога ни уз руске цивилне а ни из  руске војне службе. На питање судије сам одговорио да смо ми у разговорима са митрополитом нисмо причали ништа што би АНБ-у представљао законско-правни основ да против нас примјењују било какве мјере. Очигледно да су они правно-формално тражили покриће за своје нелегитмне и протвуставне мјере тајног надзора лидера ДФ-а у некој виртуалној опасности од неког руског фактора -рекао је Медојевић.

Извор: https://borba.me/

 

Да ли вам се допао овај прилог? „Борба за веру“ је непрофитни православни медијски ресурс који мисионари Истину Православља и нуди бесплатну информативну услугу, која постоји само захваљујући донацијама својих читалаца.
Хвала вам на подршци и од Бога вам изобиље Његових дарова! 

 

 

 

Последњи пут ажурирано ( субота, 08 март 2025 )
 
< Претходно   Следеће >

Србска Православна Црква

Serbian Orthodox Church

УВОДНА РЕЧСАОПШТЕЊАКОНТАКТПРЕТРАГА
Тренутно је 35 гостију на вези
БЕСПЛАТНЕ РЕКЛАМЕ И ОГЛАСИ ПРИЛОЖНИКА САЈТА

ОБЈАШЊЕЊЕ:
ОВДЕ:

ПОДРЖИТЕ РАД "БОРБЕ ЗА ВЕРУ"

 

 + + +

 ОНЛАЈН ПРОДАЈА ГАРДЕРОБЕ

„ТЕШКЕ БОЈЕ“


© www.borbazaveru.info. Сва права задржана.