header image
НАСЛОВНА СТРАНА
Ово су друштвене мреже само за моћнике Штампај Е-пошта
четвртак, 06 јун 2013

 Најексклузивнијој друштвеној мрежи на свету не зна се чак ни адреса. Њој приступ има само 200 најмоћнијих људи на свету, а међу њима су Ангела Меркел, јорданска краљица Раниа, Билл Гејтс, Дмитриј Медведев...

Сигурно сте већ чули изјаве појединих моћника како немају времена за друштвене мреже попут Facebooka или Twitterа јер су превише заузети зарађивањем милијарди. Аргумент за такву тврдњу увек је исти - да ли сте икада видели профил неког милијардера на Facebooku? Нисте. Али то не значи да многи од њих не користе друштвене мреже.

Једина разлика је у томе што је Facebook за „рају“, док они с најмање шест нула на својим рачунима имају посебно место у беспућима интернета. Наиме, баш као и у правом животу, тако и на интернету постоје места на која „излазе“ богаташи и места на која „излазе“ сви остали.

Facebook, Pinterest, Twitter или Instagram заиста нису места где можете пронаћи профиле милијардера, које ћете зато врло лако пронаћи на Форбесовој листи најбогатијих, а друштвене мреже на којима их можете наćи вама нису доступне.

А Small World, Square, Affluence и низ сличних друштвених мрежа резервисане су искључиво за најбогатије и у последње време доживљавају прави процват.

То су мреже на којима богаташка елита расправља о стварима и размењује искуства о ономе о чему просечни грађани чак ни не размишљају.

Док се ви на Facebooku тагујете са својим пријатељима у неком кафићу, милијардери се тагују с државницима, славнима и познатима на приватним, скупоценим јахтама, приватним рођенданским журкама код Романа Абрамовича или Бијонсе и разговарају о пословним пројектима вредним по неколико десетина милиона долара.

Чланство по препоруци и милионском налогу

Чланарина за разлику од уобичајених друштвених мрежа није бесплатна, а могућност да се учлани неки 'слепи путник' из обичног пука сведене су на минимум. Чланство се углавном добија или по препоруци постојеćих и добро проверених чланова или морате доказати да на рачуну имате неколико милиона долара. Будући да је веома тешко лажирати оба услова, чланови друштвених мрежа за елиту сигурни су да се налазе међу људима који су баш попут њих.

Најпознатија елитистичка друштвена мрежа је A Small World, основана пре девет година. До недавно је функционисала као мрежа на којој су утицајни и богати размењивали искуства, али ових дана је постала још ексклузивнија. Чланови од сада захваљујући чланству могу куповати разну луксузну робу, али и услуге преко ове мреже, а како је понуда мреже проширена, тако се смањује број њених чланова.

Наиме, посебне понуде за куповину скупих ствари неће бити доступне за све чланове, а они који нису довољно добри за такве понуде, неćе више бити део овог ексклузивног окружења.

A Small World ће зато остати без гомиле чланова и са 850.000 пашће на 250.000.

Специфичност овог клуба је у томе што чланови приликом уласка у друштво одабраних морају власницима предати листу контаката коју имају широм света.

Од чланова се, наравно, очекује да имају приватне бројеве најпознатијих људи на свету.

Аффлуенце не наплаћује чланство, али ако нисте „тешки“ минимум 3.000.000 $ или ако годишње зарађујете мање од 300.000 $, нема шансе да добијете приступ мрежи.

Може вас евентуално спасти познанство с неким старим чланом мреже, али мора их бити барем пет који гарантују за вас да сте „достојни“ уласка у овај ексклузивни круг људи. Само за вашу информацију, чланови Affluencea у просеку имају по $ 35.000.000 на рачунима.

Square се разликује се по томе што углавном нуди одличну понуду скупоцених ствари, које себи могу приуштити само они који имају заиста много новца. Ту је и друштвена мрежа Island X, намењена само онима који стално негде путују и тиме желе да се похвале целом свету.

Где су били, шта су купили, кога су упознали, колико су потрошили ... Углавном је важно написати нешто што их чини другачијим од других, барем према критеријумима богаташа.

Мрежа до које не можете ни доћи

Пракса ексклузивног чланства на некој друштвеној мрежи није заобишла ни Кину, која има можда и највећи број нових и младих милионера који траже свој место на интернету.

Они чак ни не скривају да им Facebook или Renren, који је кинеска верзија Facebooka, не одговара зато што се тамо могу наћи и људи из нижих социјалних слојева. Кинески богаташи имају своју друштвену мрежу P1.CN.

Ова друштвена мрежа је отишла најдаље по начину на који дозвољава новим члановима да се придруже. Први је да вас препоручи пет чланова, што је већ виђено на неким сличним мрежама, а други је прилично необичан, можда чак и мало смешан.

Наиме, власници ове мреже имају своје фотографе који ходају по елитним квартовима Пекинга и фотографишу младе људе који изгледају као да су изузетно богати. Понекад је довољно да су само одевени у скупу гардеробу, да су згодни и лепи.

Када власници виде фотографије, изаберу оне који им се највише свиђају и шаљу им приступни код да се могу прикључити на друштвену мрежу.

Али то није крај. И међу најексклузивнијим друштвеним мрежама постоје оне које су толико затворене, да се не исплати ни да их „гуглате“ јер нећете добити линк ка њој.

TopCom је приватна комуникациона платформа за 200 најмоћнијих људи на свету. Основана је прошле године на Светском економском форуму у Давосу и њом се користе искључиво учесници тог форума и то не наравно сви.

Можда ће вам постати јасније о каквој се друштвеној мрежи ради ако подсетимо да су међу учесницима били Бил Гејтс, Дејвид Камерон, Бил Клинтон, јорданска краљица Раниа, Дмитриј Медведев, Ангела Меркел, Ал Гор, Тони Блер...

Фото у наслову: милијардер Voren Bufe

 

Последњи пут ажурирано ( четвртак, 06 јун 2013 )
 
< Претходно   Следеће >

Србска Православна Црква

Serbian Orthodox Church

УВОДНА РЕЧСАОПШТЕЊАКОНТАКТПРЕТРАГА
Тренутно је 76 гостију на вези
ОБАВЕШТЕЊА
ПОДРЖИТЕ РАД "БОРБЕ ЗА ВЕРУ

 

"Тешко је замислити хришћанина да под оваквом претњом може бити неутралан, а два пута теже замислити православног Србина, да може стајати по страни и безучасно посматрати борбу између крстоносаца и крстоломаца. Бити неутралан,  није одлика српског народа".
Свети Владика Николај


© www.borbazaveru.info. Сва права задржана.