header image
НАСЛОВНА СТРАНА
Надбискуп Николаос Фосколос оптужио православне за "фундаментализам" према Римокатоличкој "цркви" Штампај Е-пошта
понедељак, 22 јул 2013

 У Грчкој нема екуменизма чак ни на нивоу практичне сарадње, изјавио је надбискуп Николаос Фосколос, папски администратор римокатоличке надбискупије Родоса.

 „Православна Црква се осећа овде домаћином, и односи се прилично непријатељски према римокатолицизму. На пример, прошле недеље је митрополит града Пиреја (Серафим Пирејски – нап.Ред.) упутио писмо патријарху Вартоломеју дугачко 22 стране, у коме га прекорева због његовог учешћа у универзалној Прослави поводом 1700. годишњице Миланског едикта“, рекао је Фосколос.

У грчкој влада антикатоличка атмосфера, макар на званичном нивоу, јер обичан народ не подржава ово непријатељство, сматра служитељ римокатоличког олтара. 

 „Последњих година запажамо изразит развој православног фундаментализма, усмереног против Римокатоличке 'цркве'", жали се Фосколос.

Извор: katolik.ru

Осврт Уредништва „Борбе за веру“:

Надбискуп Фосколос, који сада произвољно и нетачно тумачи однос грчког народа према екуменизму, пре само две године, коментаришући економску кризу у Грчкој, оптужио је не само грчко политичко руководство, већ и тај исти народ за паразитизам, рекавши да „дуги низ година народ гледа на ЕУ као на 'краву музару' – од које очекује новац, а заузврат не чини ништа“. Иначе, међу православнима нема никаквог „фундаментализма“ усмереног према Римокатоличкој „цркви“, али, хвала Богу, има отпора интензивним настојањима латинских јеретика да православне народе потчине римском архијеретику. Чини се да би се фундаментализам пре могао приписати надбискупу Фосколосу, који упркос томе што се налази у земљи где је већинско становништво православне вере, износи тешке увреде и оптужбе на рачун истог. Не треба посебно говорити шта би се догодило када би неки православни епископ говорио као Фосколос, у некој од земаља где је већинско становништво римокатоличке вероисповести. Изјаве надбискупа Фосколоса асоцирају на доба инквизиције и крсташких ратова.

+ + +

НАДБИСКУП ФОСКОЛОС ОСУДИО ПОЛИТИКУ АТЕНЕ

        Ватикан, 19.јуни 2011.

Откако је Грчка 1981. ушла у Еуропску заједницу, касније ЕУ, политичари су од Бруxеллеса примили доста новца, "али с њиме нису учинили ништа за развој земље

Грчка политика већ десетљећима само искориштава Еуропску унију. Сада само жање посљедице које је својим понашањем посијала, истакнуо је 18. липња у разговору за Радио Ватикан католички надбискуп Атене Николаос Фосколос, осврћући се на узроке дубоке господарске кризе у земљи. Кризи у Грчкој није придонијело само водство земље, него и широке масе, рекао је надбискуп. Можда је за то заслужно опћенито погрешно схваћање Еуропске уније. Дуги низ година народ гледа на ЕУ као на "краву музару" – од које очекује новац, а заузврат ништа не чини. Исто вриједи и за више друштвене разине, рекао је Фосколос. Откако је Грчка 1981. ушла у Еуропску заједницу, касније ЕУ, политичари су од Бруxеллеса примили доста новца, "али с њиме нису учинили ништа за развој земље, како је било предвиђено еуропским директивама. Како од стране ЕУ нису подузете озбиљне мјере, Грчка је, нажалост, постала врста еуропске колоније. Ако заиста други морају бити ти који одлучују умјесто нас, то би ме као Грка врло погодило. Али, мислим да се само на тај начин земља може извући из садашњих тешкоћа", рекао је надбискуп Фосколос. (kta/ika)

http://www.ktabkbih.net/info.asp?id=29393

 

Последњи пут ажурирано ( понедељак, 22 јул 2013 )
 
< Претходно   Следеће >

Србска Православна Црква

Serbian Orthodox Church

УВОДНА РЕЧСАОПШТЕЊАКОНТАКТПРЕТРАГА
Тренутно је 13 гостију на вези
БЕСПЛАТНЕ РЕКЛАМЕ И ОГЛАСИ ПРИЛОЖНИКА САЈТА

ОБЈАШЊЕЊЕ:
ОВДЕ:

ПОДРЖИТЕ РАД "БОРБЕ ЗА ВЕРУ"

 

 + + +

 ОНЛАЈН ПРОДАЈА ГАРДЕРОБЕ

„ТЕШКЕ БОЈЕ“


© www.borbazaveru.info. Сва права задржана.