header image
НАСЛОВНА СТРАНА
Косовом владају најгоре мафијашке убице и кријумчари хероина Штампај Е-пошта
недеља, 17 мај 2015

 "Вукови у магли - Косово и УН таоци мафије и Сједињених Држава"

У прилогу Хрватске радио-телевизије о терористичком нападу у Македонији водитељка је стидљиво рекла "како је наоружана група у Куманово дошла из једне суседне државе". Цео свет зна да је терористичка група у Куманово дошла с Косова и да реч је о људима који су се 1999. борили у такозваној "Ослободилачкој војсци Косова", а касније су учествовали у рату 2001. у Македонији у редовима албанске "Ослободилачке националне армије".

Међу нападачима су били Дене Шеху и Бег Ризај, чланови осигурања председника македонске Демократске уније за интеграцију Алија Ахметија, али су њихове везе далеко јаче с бившим премијером Косова и председником косовске странке АБК, Рамушом Харадинајем. Међу нападачима се истиче и име једног од бивших команданата ОВК, Фадила Фејзуллахија, који је имао пријатеље на високим местима у америчкој дипломатији.

НАТО тражи "транспарентну истрагу" у Куманову и ћути о везама једног од нападача са бившим америчким амбасадором у Скопљу

Невероватно је колико се хрватско новинари боје да помену Косово у негативном контексту, ваљда из разлога де се случајно не би замерили Вашингтону и потврдили очигледну чињеницу да је Косово мафијашка држава и амерички протекторат, те да су управо владари који из сенке Косовом управљају иза зидина Бондстила највећи непријатељи аутохтоном албанском становништву, које ће због њихових и криминалних и терористичких активности својих политичара и бивших команданата ОВК, господара живота и смрти на Косову, на крају платити највећу цену.

Вилијам Енгдал: Косово – мафијашка „држава“, камп „Бондстил“ и буре барута на Балкану (овде:)

Зар је оптужба против свих косовских Албанаца признати да је група терориста од 50-80 људи, колико их је ликвидирано и ухапшено у Куманову, дошла са Косова? Није и никако не може бити и то треба нагласити јер је чињеница да огроман део косовског становништва не жели рат, а још мање криминалну политичку олигархију која у спрези са америчком војском земљу држи у шах-мат позицији. Србија са својом војском од око 26000 људи, не представља никакву претњу Косову, а највећи непријатељи косовских Албанаца су тренутно Хашим Тачи, Рамуш Харадинај и сви знани и незнани бивши команданти ОВК који са својим менторима из америчке базе "Бондстил" и америчке амбасаде у Приштини управљају животима скоро два милиона људи. Резултати те "плодоносне сарадње" се виде у егзодусу косовских Албанаца и десетинама хиљада људи који се на било који начин желе докопати западних земаља и да побегне из "црне рупе" југоистока Европе.

Због тешког социјалног стања Косово је, према извештајима Европске уније, у последње време напустило 50 хиљада људи. Невладине организације говоре ио много већем броју, а већина оних који су отишли ​​продали су имовину и не мисле се враћати. Подаци су алармантни - око 17 посто грађана живи с једним доларом на дан, а 45 посто активног становништва је незапослено, ао томе сигурно нису маштали косовски Албанци када су сањали о властитој држави.

Многи су истраживачки новинари били на Косову, али се увек требају чекати резултати рада западних независних новинара, наши се једноставно не усуђују да се дотакну горућих проблема, посебно криминала у којем учествују америчка војска, косовски политичари и бивши команданти ОВК, три групе које имају "лиценцу" за некажњену трговину хероином и друге уносне криминалне активности.

Велику улогу у свему томе има и енормно висока производња опијума у ​​Авганистану, која се у тој земљи спроводи под патронатом америчких снага из такозване мировне мисије ИСАФ. Но, Авганистан је једна друга прича и задржимо се на аргументима који разоткривају косовску свакодневицу.

У својој књизи "Вукови у магли- Косово и УН таоци мафије и Сједињених Држава", која је преведена на немачки, док се енглески превод не може пронаћи, аутори Ђузепе Ћула (Giuseppe Ciulla) и Виторио Романо (Vittorio Romano) описују све оно што се у нас, а изгледа иу англо - амерички медијима систематски прећуткује. Италијански независни новинари од почетка прате ситуацију на Косову и Албанији, а за то имају посебног интереса, јер Италија имају велику албанску дијаспору и све више истрага италијанске Посебне управе за борбу против мафије и организованог криминала (ДИА) води од Сицилије, Напуља и Калабрије, до Тиране и Приштине.

Косово? Нарко-држава у којој је бивша ОВК, настала као војска за ослобођење од српске доминације, сада родбински повезана са 'Ndranghetu у Калабрији и средиште је међународне криминалне мреже под прећутном заштитом Вашингтона. Хероин долази из Авганистана, а једном у Приштини, иде даље ка европском тржишту. Хероин, али не само. Мафија из косовске владе у италијанској покрајини Кампанији послује с напуљском Камором и у другим опасним пословима као што је трговина оружјем, па чак и органима.

Изузетно је занимљив део књиге једног другог истраживачког новинара, Роберта Савиана, који у својој књизи "Гомора" (алудирајући на напуљску мафију - Камора) према подацима италијанске тајне службе СИСМИ описује утицај напуљског клана Касалеси на албанске нарко-босове, касније политичке заповеднике ОВК и косовске политичаре, као и на њихове везе Каморе с ликвидираним српски криминалцем и бившим командантом српских паравојних формација Жељком Ражнатовићем "Арканом". Наиме, клан Касалеси, између осталог, живи и од илегалне продаје оружја земљама под ембаргом широм света, а Ражнатовић Аркан се пријатељима у Напуљу обратио с молбом "да смире Албанце на Косову, јер својим активностима штете уносном послу", трговини оружјем коју је први човек клана, Франческо Чиавоне (Francesco Schiavone) "Сандокан" с Арканом водио најмање од 1994. године, када је СИСМИ из Вероне дошао до доказа о њиховој сарадњи. Због обостраног интереса и "пословог пријатељства" су косовски мафијашки лидери тада послушали напуљску Камору, али је клан Касалеси касније продао оружје и милитантима из ОВК, "поклонивши тако Аркану још један врло уносан рат". Заузврат су италијански "предузетници" повезани са напуљским кланом "по повољној цени" добили неколико фабрика, компаније, трговине, кланице и фарме широм Србије, пише Роберто Савиано, позивајући се на извештаје италијанских тајних служби до којих је могао доћи након хапшења Франческа Чиавоне "Сандокана" 1998. године. Ова епизода сликовито дочарава како ствари функционишу на највишем нивоу светског организованог криминала у којем напуљска Камора заузима посебно место, али и како "пријатељи пријатеља" знају изгладити несугласице међу "заклетим непријатељима", наравно, ако од тога имају користи све три стране.

Међутим, књига коју су објавили Ђузепе Ћула и Виторио Романо не говори о ликвидираним или осуђенима на казне доживотног затвора, као што је случај с Ражнатовићем Арканом и "Сандоканом". Наиме, књига "Вукови у магли - УН талац мафије и САД-а" је прва књига објављена у Италији 10 година након "ослобођења" Косова и осветљава шокантну стварност коју владе западних земаља игноришу или се претварају да не је не виде.

"Наше истраживање се сводило на чињеницу зашто је у десет година управа Уједињених нација на Косову произвела само беду и сиромаштво, легитимисала владајућу класу која је чврсто повезана с организованим криминалом, што је видљиво из тајних обавештајних извештаја која смо открили и одлучили објавити", рекли су истраживачки новинари и сарадници куће РАИ, Ђузепе Ћула и Виторио Романо, који су копали испод површине и открили непријатне истине.

"Мафија жели маглу, попут вукова", рекао је један полицајац у Митровици, а актуелна ситуација се може описати као "магла" неодређености којој се крећу "вукови", нови господари Косова. Они су међународни криминалци против којих је УН немоћан јер уживају амерички заштиту.

Књига започиње 1999. године и интервенцијом НАТО савеза кој је одлучио "ослободити" јужну покрајину бивше Југославије. Након повлачења српске војске долази УН, који враћа ред, обнавља путеве и уводи владавину права са силом од 14 000 војника. Десет година су Уједињене нације са функцијама војне полиције покушали, у теорији, искоренити највећу пошаст Косова - организовани криминал. Резултат?

"Сви садашњи лидери Косова су мафија и припадају клану који тргује хероином, па чак и органима", каже Виторио Романо.

Према обавештајном извештају, којег Ђузепе Ћула цитира у књизи, бивши премијер Рамуш Харадинај је највећи трговац хероином у земљи.

Иза управе Уједињених нација на Косову је остао дуги крвави траг који води право до политичког врха у Приштини. Сви сведоци у процесу против Рамуша Харадинаја, али и против других чланова клана, су мртви. Покајник Назим Блаца, раније запослен као обавештајац у странци премијера Хашима Тачија, признао је да је сам починио 17 политичких убистава - бомбашких напада, заседа и циљаних атентата - пред очима УН-а и НАТО савеза.

Након година "пропале принудне управе", УН на Косову контролу формално уступа мисији ЕУЛЕКС, састављеној од 2000 стручњака, укључујући судије и полицију, са задатком да се искорене кланови. Након две године и с оскудним буџетом је покренута само једна истрага, против министра саобраћаја.

"Свако ко је покушао да покрене озбиљнију истрагу је блокиран од стране Уједињених нација", каже се у извештају ОЕБС-а које осуђује "тежак притисак који долази из самог врха Уједињених нација", не само против домаћих судија, него и истих судија које је поставио УН, који су, теоретски послати да истражују управо организовани криминал. Конкретно, биле су блокиране све осетљиве истраге које су водиле до најважнијих политичара Косова, од премијера на ниже. Пример? Сами Луштаку, бивши борац ОВК, а затим градоначелник Скендераја, село у области Митровице, пре 1999. године је био на америчкој "црној листи" терориста. Но, како су Вашингтону били потребни савезници за копнену операцију, они су рехабилитовали ОВК. Проблем је што се косовска ОВК финансирала продајом хероина, оружја и органа, а ова је пракса настављена и након "ослобођења" Косова интервенцијом НАТО савеза. Дакле, бивши градоначелник Сами Луштаку сада ради некажњено, прети да ће убити судије и нико га не може зауставити ", каже Ђузепе Ћула./.../

"Наша књига није против Албанаца, него против Запада који сарађује са најгорим злочинцима на Косову", кажу Ћула и Романо.

Основно питање је зашто је 10 година УН затварао очи пред организованим криминалом на Косову и зашто је дозвољено да челни људи криминалних кланова дођу на власт?

Два новинара кажу "како нису сигурни да имају стопостотни одговор на то питање", али се он намеће сам по себи, јер је "број два" у врху Уједињених нација увек био Американац са овлашћењима да блокира истраге.

"У књизи објављујемо електронску пошту која је требала остати тајна, а која открива притиске" број два "Уједињених нација на Косову да се зауставе процеси. Тада је Косово одлучило да угости једну од највећих база америчке војске изван граница Сједињених Држава. Ми не знамо шта се ради у тој бази, јер јој је немогуће приступити. Но, једно је сигурно: склопљен је договор са најгорим делом мафијашких убица и кријумчара хероина и постављени су на власт у замену за нешто", закључује Ђузепе Ћула.

Данас су обични Албанци ти који највише испаштају због потпуно промашене политике Уједињених нација, касније Европске уније која још увек затвара очи пред неспорном чињеницом да су у врху власти у Приштини људи који су истовремено о челни људи косовских криминалних кланова.

Због тога косовска привреда и јесте на коленима, а Косово је саму у протеклих неколико месеци напустило преко 50 хиљада људи. Због криминалног врха који штити Пентагон око 17 посто грађана Косова живи с једним доларом на дан, а 45 посто активног становништва је незапослено. Зар је могуће да се на на целом Западу не може наћи неколико улагача који ће подстаћи на опоравак посрнуло господарство Косова, земље са становништвом од једва два милиона? Наравно да нема ништа лакше од тога, поготово ако се у обзир узму природни ресурси Косова.

Међутим, Вашингтону одговара оваква ситуација, јер ако се покрену истраге против врха косовске власти и свих бивших команданата ОВК, ко ће им остати за овакве задатке попут терористичког упада у Македонију? И рецимо коначно да то нису били наоружани нападачи "из једне од суседних земаља", него су у Куманову напад извршили бивши припадници ОВК који су дошли из Косова, земље, како кажу Ђузепе Ћула и Виторио Романо, "густе магле у којој господаре албански вукови под америчком заштитом".

Н. Бабић / altermainstreaminfo.com.hr

          Приређивач: „Борба за веру“

 

Последњи пут ажурирано ( недеља, 17 мај 2015 )
 
< Претходно   Следеће >

Србска Православна Црква

Serbian Orthodox Church

УВОДНА РЕЧСАОПШТЕЊАКОНТАКТПРЕТРАГА
Тренутно је 32 гостију на вези
БЕСПЛАТНЕ РЕКЛАМЕ И ОГЛАСИ ПРИЛОЖНИКА САЈТА

ОБЈАШЊЕЊЕ:
ОВДЕ:

 

 

ПОДРЖИТЕ РАД "БОРБЕ ЗА ВЕРУ

 

"Тешко је замислити хришћанина да под оваквом претњом може бити неутралан, а два пута теже замислити православног Србина, да може стајати по страни и безучасно посматрати борбу између крстоносаца и крстоломаца. Бити неутралан,  није одлика српског народа".
Свети Владика Николај


© www.borbazaveru.info. Сва права задржана.