header image
Нова чуда Светог Луке Кримског Штампај Е-пошта
недеља, 21 август 2016

 ДВЕ ОСОБЕ ИСЦЕЉЕНЕ НА КИПРУ У ВРЕМЕ БОРАВКА МОШТИЈУ КРИМСКОГ СВЕТИТЕЉА-ЛЕКАРА

Симферопољ. 19. август. У Кипарској Православној Цркви објавили су о чудесима која су се догодила верницима у време боравка моштију Сетог Луке Кримског на Кипру.

Кивот са честицама моштију био је допремљен са Крима, ради поклоњења верника на Кипру. Светиња је боравила на острву од 31. маја до 14. јуна.

Како је навео митрополит тамасоски и оринијски Исаија, у писму упућеном митрополиту кијевског и целе Украјине Онуфрију, које цитира служба за информисање кримске епархије, - две недеље уочи доношења моштију једна жена је сањала Светитеља који јој је рекао за њену болест, о којој ништа није знала, и о томе да ће се од ње исцелити када ковчег с моштима стигне у село Агиа Варвара 1. јуна.

 „Жена је посетила лекара, који је потврдио постојање болести. Жена се исцелила, о чему нам је и сама испричала у време боравка светиње у храму“, - каже се у писму.

Други случај се десио са трогодишњим дететом, које је боловало од леукемије.

 „Његов отац је безуспешно покушавао да пронађе одговарајућег донора за трансплатацију коштане сржи. Они су били на молебану Сетитељу, и већ сутрадан је пронађен одговарајући донор“, пише митрополит Исаија.

Свети Лука Кримски

Архиепископ Лука, у свету Валентин Феликсович Војно-Јасенецки, хирург, професор медицине, рођен је у Керчи 27. априла 1877. године. Завршивши гимназију, у размишљањима о избору животног пута, одлучио је да треба да се бави само оним што је корисно за страдалне људе, те је изабрао медицину, а касније постао свештеник. Током година, био је епископ ташкентски и туркестански, епископ елецки, викарни орловске епархије, архиепископ краснојарски и енисејски, архиепископ тамбовски и мичурински, архиепископ симферопољски и кримски.

Пошто је његово служење пало у совјетско време, било је испуњено многобројним тешкоћама: Светитељ је прошао кроз хапшења, мучења и провео  у прогонству укупно 11 година. Од 1946. па до 1961. године био је надлежни архијереј кримске епархије.  У фебруару 1946. године архиепископ тамбовски и мичурински Лука постао је лауерат Стаљинове награде 1. степена за научну разраду нових хируршких метода лечења гнојних болести и рана.

Преосвећени Лука упокојио се 11.јуна 1961. године на Дан Свих Светих, који су се прославили у Русији. Сахрањен је на градском гробљу Симферопоља.  1995. године канонизован је у Украјинској Цркви, а 2000. године Архијерејски Сабор Руске Православне Цркве убројао je архиепископа кримског и симферопољског Луку међу Руске Новомученике и Исповеднике. 18. марта 1996. године пронађени су свети остаци архиепископа Луке, који су 20. марта били пренешени у Свето-Тројичку саборну цркву Симферопоља.

По материјалу са: „Интерфакс-Религија“

Превод и приређивање: „Борба за веру“

 

Повезани текстови:

1. Чудо на Кипру: још једна потврда исправности Јулијанског календара

Последњи пут ажурирано ( недеља, 21 август 2016 )
 
< Претходно   Следеће >

Србска Православна Црква

Serbian Orthodox Church

УВОДНА РЕЧСАОПШТЕЊАКОНТАКТПРЕТРАГА
Тренутно је 17 гостију на вези
БЕСПЛАТНЕ РЕКЛАМЕ И ОГЛАСИ ПРИЛОЖНИКА САЈТА

ОБЈАШЊЕЊЕ:
ОВДЕ:

ПОДРЖИТЕ РАД "БОРБЕ ЗА ВЕРУ"

 

 + + +

ОНЛАЈН ПРОДАЈА ГАРДЕРОБЕ

„ТЕШКЕ БОЈЕ“

 

 

 

 

 

 


 


© www.borbazaveru.info. Сва права задржана.