header image
НАСЛОВНА СТРАНА arrow СВЕТ ОКО НАС arrow Лари Романов: Потиче ли вирус корона из САД?
Лари Романов: Потиче ли вирус корона из САД? Штампај Е-пошта
понедељак, 09 март 2020
           Према извештајима у јапанским и другим медијима, изгледа да вирус не потиче из Кине, већ можда из САД

(Global Research, 4. 3. 2020)

Извештаји из Јапана, Кине и Тајвана о пореклу вируса


Медији на Западу брзо су истрчали са званичном причом да се вирус корона почео ширити из Кине, тврдећи да потиче са пијаце морских плодова у Вухану.

Порекло вируса је заправо дуго било непознато, али сад, према извештајима из Кине и Јапана, делује вероватно да је извор вируса другде, потичући са више локација, али се почео нагло ширити тек пошто је донет на пијацу у Вухану.

Уз то, према извештајима у јапанским и другим медијима, изгледа да вирус не потиче из Кине, већ можда из САД.

Закључак кинеских истраживача: вирус не потиче из Кине

Прикупивши узорке генома у Кини, медицински истраживачи су као закључак прво показали да вирус није потекао са пијаце морских плодова, већ да је имао више неидентификованих извора, и да се почео ширити не све стране тек пошто је донесен на пијацу. (овде, овде, овде)

Медицинске власти у Кини  – и „обавештајне агенције“ – потом су спровеле брзу и опсежну истрагу о пореклу вируса, прикупљајући око стотину узорака генома из дванаест различитих земаља са четири континента, идентификујући све варијације и мутације. Током истраге утврдили су да се вирус појавио знатно раније, вероватно у новембру, убрзо после Војних игара у Вухану.

Потом су независно дошли до истог закључка као истраживачи у Јапану – да вирус није потекао из Кине, већ да је унесен споља.

Главни кинески специјалиста пулмолог Жонг Наншан изјавио је 27. јануара: „Иако је вирус прво откривен у Кини, не значи да и потиче из Кине.“ Преведено на свакодневни језик, значи да „потиче из неке друге земље“. (овде)

Медији у Јапану: вирус можда потиче из САД

Фебруара 2020. штампа и телевизија јапанске медијске корпорације Асахи објавила је тврдњу да вирус корона потиче из САД, а не из Кине, и да је бар део (или већина) од 14.000 Американаца чија је смрт приписана грипу заправо страдало од вируса корона. (овде)

Телевизија Асахи научно је документовала своје тврдње, истичући да нико није био у стању да утврди узрок смрти ових људи јер САД или нису извршиле испитивања или нису објавиле резултате. Јапанци нису улазили у то да ли је вирус настао природно или га је створио човек, као ни да ли је настао случајно или намерно, једноставно констатујући да су САД могући извор вируса. На интернету на Западу ова информације је изгледа „очишћена“, али се медији у Кини и даље позивају на њу.

Ове тврдње су дирнуле у осиње гнездо не само у Јапану него и у Кини, муњевито се ширећи кинеским друштвеним мрежама, нарочито пошто су Светске војне игре одржане у октобру прошле године у Вухану, а већ раније је нашироко говорено да је вирус можда пренет том приликом  од иностраног извора.

Вирусолог са Тајвана износи претпоставку да вирус потиче из САД

Потом су 27. фебруара у емисији на тајванској телевизији приказани дијаграми који наводе на закључак да је вирус потекао из САД. (овде)

Човек на снимку је врхунски вирусолог и фармаколог који је спровео дуготрајно и подробно истраживање о извору вируса. У првом делу објашњава разне хаплотипове (односно варијације) и њихову међусобну везу, употребљавајући најосновнију логику, уопште не потежући геополитичку страну питања.


Један од његових главних закључака је да тип вируса који се пренео на Тајван постоји само у Аустралији и САД, а пошто зараза није стигла из Аустралије, могла је стићи само из САД.

Полази се од логике да географска локација са највећом разноврсношћу варијација вируса мора бити и његов извор. Вирусолог је показао да је само у САД утврђено свих пет варијација вируса (док је у Вухану и највећем делу Кине утврђена само једна, као и на Тајвану, у Јужној Кореји, Тајланду, Вијетнаму, Сингапуру, Енглеској, Белгији и Немачкој), дајући основу за тезу да хаплотипови у другим народима можда потичу из САД.

Ни Иран ни Италија нису били укључени у горња испитивања, али су обе земље у међувремену дешифровале преовлађујући геном и објавиле да су варијације различите у односу на Кину, што значи да нису потекле из Кине. Важно је узети у обзир да варијација утврђена у Италији има отприлике исту стопу смртности као у Кини, тј. троструко већу него у другим земљама, док хаплотип идентификован у Ирану изгледа има највећу стопу смртности, која износи између 10 и 25%. (овде, овде; Coronavirus has Mutated, Iran attacked by a Different Strain from Wuhan)

Вирусолог је у наставку изнео да је у САД у последње време утврђено више од 200 случајева „фиброзе плућа“ код којих је смрт наступила услед немогућности дисања, али чије се околности и симптоми нису могли објаснити плућном фиброзом. Каже да је писао чланке указујући здравственим властима САД да озбиљно размотре могућност вируса корона као узрока смрти, али су они прво наводили електронске цигарете као узрок смрти, да би се потом престали јављати.

Доктор са Тајвана је потом констатовао да се вирус појавио раније него што се претпоставља: „Обратимо пажњу на септембар 2019.“

Изнео је случај из септембра 2019, кад је неколико Јапанаца путовало на Хаваје и вратило се кући са заразом, иако нису били у Кини. То је било два месеца пре првих зараза у Кини и непосредно пошто је CDC (Centers for Disease Control and Prevention – „Центар за контролу и превенцију болести“, америчка владина агенција за здравствену заштиту, нап. Стања ствари) изненада затворио војну биолошку лабораторију у Форт Детрику, образлажући своју одлуку тврдњом да постројење више није у стању да спречи одлив патогених супстанци. (овде, овде)

Познати кинески сајт Хванђу указао је на случај из САД где је родбини преминуле жене саопштено да је узрок смрти грип, али је на потврди о смрти као узрок смрти наведен вирус корона. 26. фебруара медијска мрежа KJCT8, која послује у оквиру Еј-Би-Си Њуза (ABC News), јавила је да је женина рођака изјавила медијима да је њена сестра умрла од заразе вирусом корона. Алмета Стоун, из Монтроза у Колораду, рекла је: „Стално су нам говорили да је у питању грип, а кад сам добила потврду о смрти, на њој је као узрок смрти наведен вирус корона.“ (овде)

За допуну мозаика

У последње две године (откад је почео трговински рат) Кина је била на удару неколико пандемија:

·  15. фебруар 2018: птичји грип H7N4. Разболело се најмање 1.600 људи у Кини, умрло више од 600. Страдали знатни делови живинарске индустрије, услед чега је Кина принуђена да увози живину из САД.

·  Јуни 2018: птичји грип H7N9. Страдали знатни делови живинарске индустрије, услед чега је Кина принуђена да увози пилетину из САД.

·  Август 2018: појава афричког свињског грипа. Иста варијација као у Русији, пренета из Грузије, услед чега је Кина принуђена да увози свињетину из САД.

·  24. мај 2019: најезда биљних штеточина (гусеница јесенске совице) у 14 кинеских провинција, уништавајући велике површине усева, услед чега је Кина принуђена да увози пољопривредне производе из САД – житарице и соју.

·  Децембар 2019: појава вируса корона успорава раст кинеске привреде.

·  Јануар 2020: кинеска провинција Хунан на удару „високо патогеног“ птичјег грипа. Угинуо је велики број пилића, а један део морао је бити уништен, услед чега је Кина принуђена да увози пилетину из САД.

Лари Романов (Larry Romanoff) је саветник за руковођење и управљање и пословни човек у пензији. Био на руководећим положајима у неколико међународних саветодавних фирми, као и власник увозно-извозног предузећа. Предавао као гостујући професор на Универзитету Фудан у Шангају. Живи у Шангају и тренутно ради на припреми десет књига о односима Кине и Запада

 

Преузето са: Стање ствари

Последњи пут ажурирано ( уторак, 29 септембар 2020 )
 
< Претходно   Следеће >

Србска Православна Црква

Serbian Orthodox Church

УВОДНА РЕЧСАОПШТЕЊАКОНТАКТПРЕТРАГА
Тренутно је 6 гостију на вези
БЕСПЛАТНЕ РЕКЛАМЕ И ОГЛАСИ ПРИЛОЖНИКА САЈТА

ОБЈАШЊЕЊЕ:
ОВДЕ:

ПОДРЖИТЕ РАД "БОРБЕ ЗА ВЕРУ"

 

 + + +

 ОНЛАЈН ПРОДАЈА ГАРДЕРОБЕ

„ТЕШКЕ БОЈЕ“


© www.borbazaveru.info. Сва права задржана.