Уочи 25. годишњице најскандалознијег екуменистичког скупа у историји - 1. део (видео)
уторак, 25 октобар 2011
27. октобра навршава се 25 година од најскандалознијег екуменистичког скупа у историји – „Молитве за мир“ у Асизију. Уочи ове тужне годишњице објавићемо неколико видео записа и других докумената који су у вези са овом демонстрацијом религијског синкретизма и политичког глобализма.
Уредништво
+++
ЕКУМЕНИЗАМ - РЕЛИГИЈА АНТИХРИСТА
Поштовани посетиоци,
Вашој пажњи препоручујемо видео запис такозване „Молитве за мир“, одржане у Асизију 27. октобра 1986. године, који по први пут објављујемо на вашем и нашем сајту.
„Молитва за мир“ у Асизију одржана је на иницијативу папе Јована Павла II и била је прва међурелигијска молитва за мир у свету. На скупу је присуствовало 150 представника разних религија, између којих и надбискуп кентерберијски Роберт Ранем, мати Тереза из Калкуте, Далај лама, јудаисти, мухамеданци, индуисти, Сики, будисти, шинтоисти, индијански шаманисти па чак и неки сатанослужитељи разних дивљих племена Африке и америчких Индијанаца. Присутни су били и неки „православни“: цариградски архиепископ тијатирски Методије и митрополит Филарет (Денисенко), касније изазивач раскола на Украјини, представници Финске, Чехословачке, Бугарске, Руске, Грузијске и Антиохијске Православне Цркве. Заједничко мољење свих присутних религиозних група обављено је у базилици „Света Марија Ангела“ у Асизију.
Папа је гануто посматрао своје званице и „са побожношћу“ гледао на „лулу мира“, коју су пушиле у част великог небеског духа две индијанске поглавице. По речима Људмиле Перепјолкине „један од њих изјавио је тада, да 'пре него што нађемо мир унутра у својим лицима, треба да га успоставимо на земљи', изражавајући тиме потпуну супротстављеност своје религије Хришћанству. А у храму Светог Гргура индијански поглавица из Америке изјавио је да се, напоредо са традиционалним демонослужењем коме је одан и које на овом скупу представља, осећа у исти мах и римокатоликом“.
Коментар дешавања обухваћених видео записом дат је на руском језику, али се кључни моменти могу разумети и без дубљег познавања овог језика.