Дакле, Српска Црква је у кризи невиђених размера: лудило зизјуласовштине и фанариотизма почело је, после догматских застрањења, да даје и духовне плодове. После литургијских реформи и рушења догматског предања на Теолошком факултету у Београду, почиње да цвета и лажна духовност, својствена папистима.
Тако је, на Велики Петак, у Стублу, изведена позоришна представа са неким несрећником који је глумио распеће Христово, што у Српској Цркви и народу никад није постојало, а што су радили паписти још од Средњег века, кад су изгубили благодат, па су своју веру претворили у јефтино сентиментално позориште. Духовник Стубла, јеромонах Стефан, одавно је познат по својим испадима и прелесном духовном руковођењу: начитавши се римокатоличке и протестантске духовне литературе, нагледавши се свакојаких филмова, човек је већ одавно прешао не само границе правоверја, него и доброг укуса. Владика жички Хризостом, познат по ревносном прогону правоверја, дотичног никад није ни прстом дирнуо: духови се, очито, препознају. А образложење богохулног дела, које стоји на сајту манастира Света Петка, да је то „једнократни догађај“ који се „неће понављати на нашем простору“, провидна је лаж и настојање да се паралишу оправдани протести и револт православних Срба, које новотарски отпадници систематски привикавају на обичаје расхристовљених и обезблагодаћених паписта. Но, и овај догађај само потврђује да се с губљењем праве вере губи и здрав разум, а онда се добија маса зизјуласовскo-јевтићевскo-столићевских&comp. лакрдијаша и циркузаната.
Кад се томе додају и врачари и гатари, попут, формално јеромонаха, а суштински, шамана, Гаврила из Привине Главе у Срему, слика наше духовне пропасти је комплетна. „Борба за веру“ наставља да сведочи православно хришћанство, и да се бори против заблуда. Господе, благослови! Напомена: Текст и фотографије у наставку преузели смо са сајта манастира Света Петка Стубал. +++ Приказ Распећа Исуса Христа 13. априла 2012. године разапет је човек уживо на крсту (без ексера), јер то је само приказ Распећа Исуса Христа онако како се догодило пре две хиљаде година у Јерусалиму. Овде ћете видети реплику Христовог Распећа у Манастиру Стублу код Краљева. Улогу Исуса на крсту тумачи Милош Вучковић из Стубла. То је једнократни догађај и неће се понављати на нашем простору, јер Јерусалим има ауторско право, и искључиви монопол на употребу тог обичаја. |