header image
НАСЛОВНА СТРАНА arrow СВЕЈЕРЕС ЕКУМЕНИЗМА arrow Њу ејџерске опсервације руског патријарха
Њу ејџерске опсервације руског патријарха Штампај Е-пошта
четвртак, 20 октобар 2016

 патријарх КИРИЛ дао резиме своје посете содомитској антицркви

Јер кад реку: мир је, и нема се шта бојати,

онда ће изненада напасти на њих погибао

као бол на трудну жену, и неће утећи.

(1.Сол.5,3)


"Јер, уједначитељима људи, народа и вера, највише ће сметати Христос,

Неуједначитељ и Неуједначиви. Како би се могла уједначити истина са лажју?

Лаж се не противи овом уједначењу, она га тражи, али јој се истина противи."

Свети Владика Николај

„Англиканска црква, као и Римокатоличка, спремна је да с купа с Руском Православном Црквом учини заједничке акције на добробит читавог света“, - рекао је патријарх московски и целе Русије Кирил на конференцији за штампу одржаној у уторак на аеродрому „Лутон“ у Лондону, сумирајући резултате своје четвородневне посете Великој Британији.

Ми заиста живимо у сложеним временима, и то признају сви: и енглески политичари, и руски политичари, и црквени лидери. У људској цивилизацији -  и уопште у свету, - одвијају се многе радикалне промене. Ми се данас суочавамо са опасним и глобалним изазовима“, рекао је патријарх. Он сматра да је „потпуно очигледно да човечанство пролази кроз врло ризичну фазу свог историјској развоја.“  Руски патријарх је даље рекао да од нашег поступања зависи и сам опстанак човечанства, „јер га ми лако можемо уништити. И то не само нуклеарним оружјем, већ и еколошким кризама,  невероватним разликама између богатих и сиромаших и многим другим стварима“, истакао је предстојатељ Московске патријаршије.

Међутим, за излазак из ове трагичне ситуације поглавар најмногољудније Православне Цркве нуди екуменистички апостасијски (антихристовиски) постулат о некаквом религијском уједињењу ради борбе с кризама: „И шта: да ли Црква треба просто да посматра овакву негативну динамику развоја, или је позвана да упозори људе, да им помогне да сагледају многе ствари, да пронађу заједнички језик и скупа се боре са овим кризама?“

„Ето, ради тога сам се и сусрео и са римским папом“, додао је он.

Патријарх Кирил је потврдио своје речи, изговорене још у фебруару у Хавани: „Сусрет се одржао у право време и на правом месту... Јер ми смо се срели изван европског контекста, којим је био обојен читав период поделе Православне и Римокатоличке цркве“.

 „Патријарх московски се никада није срео с римским папом, - наставио је даље да оправдава своје ново одступништво патријарх Кирил, - и ја сам осетио хитну потребу да се састанем с главом Римокатоличке цркве и продискутујемо питања која изазивају највећу забринутост управо на плану глобалног развоја. И наишао сам на пуно разумевање. То исто сам и данас осетио у разговору с архиепископом (кентерберијским Џастином Велбијем) и његовим колегама: постоји та заједничка брига због онога што се догађа у свету, и постоји спремност да заједнички радимо како би свет постао онолико боље место, колико Цркве могу у томе учествовати...“

Као што видимо, ни јеретици англиканци ни светски новинари нису из уста православног јерарха и његових њуејџерских опсервација о „преображају овог света“ и „изласку из кризе“  чули ни једну једину реч о Христу и Православљу.

По материјалу са: „Информ-религија.ру“

Превод и приређивање: „Борба за веру“

 

Последњи пут ажурирано ( четвртак, 20 октобар 2016 )
 
< Претходно   Следеће >

Србска Православна Црква

Serbian Orthodox Church

УВОДНА РЕЧСАОПШТЕЊАКОНТАКТПРЕТРАГА
Тренутно је 11 гостију на вези
ОБАВЕШТЕЊА
ПОДРЖИТЕ РАД "БОРБЕ ЗА ВЕРУ

 

"Тешко је замислити хришћанина да под оваквом претњом може бити неутралан, а два пута теже замислити православног Србина, да може стајати по страни и безучасно посматрати борбу између крстоносаца и крстоломаца. Бити неутралан,  није одлика српског народа".
Свети Владика Николај


© www.borbazaveru.info. Сва права задржана.