header image
НАСЛОВНА СТРАНА arrow СВЕТ ОКО НАС arrow Италија је Украјину назвала престоницом сурогат мајчинства
Италија је Украјину назвала престоницом сурогат мајчинства Штампај Е-пошта
среда, 27 април 2022

 Италија намерава да забрани сурогат мајчинство, чак и ако је дете рођено у другој земљи, на пример, у Украјини, која обезбеђује 25 одсто свих сурогат мајки.

Италијански парламент спреман је да донесе закон по коме је сурогат мајчинство злочин и кажњиво, чак и ако је пар користио услуге сурогат мајке у другој земљи. Ово је написао католички извор Church Militant. Пре свега, реч је о Украјини, која контролише више од 25 одсто светског тржишта сурогат мајчинства, посебно након што су Индија, Тајланд и Непал престали да испоручују релевантне услуге. Сваког месеца више од 150 Украјинки нуди услуге сурогат мајчинства и потписује уговоре, према којима се потпуно одричу свих права на нерођено дете.

Украјина је постала светски лидер у услугама сурогат мајчинства. Ово тржиште годишње земљи доноси преко 1,5 милијарди долара, па се украјински законодавци опиру покушајима да га регулишу. Због тога расте број напуштене деце и деце без држављанства, јер по условима уговора деца рођена од сурогат мајки нису држављани Украјине. У контексту војног сукоба са Русијом, откривене су „застрашујуће последице претварања живота у робу“, када су „многе бебе сада напуштене у Украјини“.

 „Сурогатне мајке приморавају да абортирају ако клијенти промене планове. Агенције за сурогат материнство их финансијски експлоатишу, не обезбеђују им нормалне услове за живот и одговарајућу медицинску негу током порођаја и у случају компликација у трудноћи. <...> Сурогат мајчинство наноси трајну физичку и психичку штету женама“, цитира се у чланку отворено писмо левичарског политичара и економисте Стефана Фасине, који је изнео аргументе у корист укидања сурогат мајчинства.

У Италији је од 2004. свака активност у вези са сурогат мајчинством кажњива казном затвора од три месеца до две године и новчаном казном од 600.000 до милион евра. За упис сурогат детета у матичне књиге, службеницима прети казна затвора од 5 до 15 година. Преко 40% клијената сурогат мајки су истополни парови.

Алесија Крочини, председница Rainbow Families, удружења родитеља-хомосексуалаца, назвала је закон о забрани сурогат мајчинства „репресивним, либералним и фашистичким“. „Незамисливо је да се праксе које се спроводе у сувереним и демократским земљама као што су САД и Канада могу кривично гонити у Италији чак и против страних држављана“, рекао је Крочини.

 

Превод са руског: "Борба за веру"

Извор: "СПЖ"

Последњи пут ажурирано ( среда, 27 април 2022 )
 
< Претходно   Следеће >

Србска Православна Црква

Serbian Orthodox Church

УВОДНА РЕЧСАОПШТЕЊАКОНТАКТПРЕТРАГА
Тренутно је 37 гостију на вези
БЕСПЛАТНЕ РЕКЛАМЕ И ОГЛАСИ ПРИЛОЖНИКА САЈТА

ОБЈАШЊЕЊЕ:
ОВДЕ:

ПОДРЖИТЕ РАД "БОРБЕ ЗА ВЕРУ"

 

 + + +

 ОНЛАЈН ПРОДАЈА ГАРДЕРОБЕ

„ТЕШКЕ БОЈЕ“


© www.borbazaveru.info. Сва права задржана.